Czuwaj!

A co się działo?
W sobotę cały dzień łażenia po pięknej Puszczy Niepołomickiej i stacjonowanie na Polanie Sitowiec za co gorące dziękujemy Nadleśnictwo Niepołomice, Lasy Państwowe​. Miejsce fantastyczne, do którego jeszcze nie raz wrócimy.
Założeniem programowym tegorocznego Złazu był powrót do podstawowego harcerstwa. Więc nie mogło zabraknąć poruszania się po lesie z mapą, ratowanie człowieka (no może ufoludka), praktycznych zadań, ogniska i kuchni polowej. I choć mróz doskwierał, gorące serca druhen i druhów w których odnaleźliśmy zagubione słońce, grzały nas wszystkich.
W sobotni wieczór podczas obrzędowego kominka śpiewaliśmy i zastanawialiśmy się czym dla nas jest słońce. Dla wszystkich ludzi ogółem i dla każdego z nas osobno.

Niedziela z kolei upłynęła na zwiadzie po Wieliczce. Nawdychaliśmy się zdrowotnego jodu w tężni, podziwialiśmy zabytki w Muzeum Żup Krakowskich i poznaliśmy wiele ciekawych miejsc w okolicy.

Wieczorem wzięliśmy udział wraz z 1500 innymi harcerzami i skautami z różnych chorągwi w uroczystym apelu na Wzgórzu Wawelskim z okazji przekazania Betlejemskie Światło Pokoju​. Po mszy przemaszerowaliśmy na Rynek w Krakowie, i z rąk komendanta Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki​, druha Mariusza Siudka odebraliśmy BŚP dla naszego Hufca. Dla naszych miast miasteczek i wiosek. Dla Was drodzy przyjaciele.

Światło które łączy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *