Tydzień temu druhny i druhowie naszej drużyny, oraz zuchy z Gromada Zuchowa Tropiciele Marzeń odebrali Betlejemskie Światło Pokoju, z rąk Komendanta Chorągwi, w Krakowie. Druhna Mery i druhna Gabriela realizujące sprawność BŚP dbały o ten płomień aby mógł trafić pod nasze dachy. W ostatnim tygodniu trafił do szkół, domu opieki, przedszkola, do Urzędu Miasta, aby dziś mógł go odebrać każdy pod swój dach.

Dzisiaj trafiło w ręce mieszkańców naszego miasta. Ale ten wspaniały moment poprzedziła uroczysta Msza Święta z udziałem FMO Alwernia i harcerzy z naszej drużyny.

Dziękuje bardzo za drugą już taką Eucharystię i współpracę Oazie. Jestem przekonany i pełen nadziei że jeszcze nie jedno wspólne fajne wydarzenie przed nami. Dziękuję O. Lesławowi za zgodę na ognisko, a O. Natanowi za pomoc i zawsze otwarte ręce na wspólne działania.

Światło które łączy, połączyło wszystkich harcerzy i skautów w misji Betlejemskiego Światła, niech nas wszystkich łączy w misji zmieniania świata na lepszy. Świata tego dużego, tego miejskiego, i tego – domowego.

Spokojnych i wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *